Zwycięstwo kobiet i brązowy medal mężczyzn w Narciarstwie Alpejskim podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych!

Na zakończenie roku 2018, można by rzec, że jako prezent pod choinkę, reprezentacja UJ CM w narciarstwie alpejskim zdobyła kilka medali dla naszej Uczelni. W terminie 20-22 grudnia 2018 r. w Kluszkowcach odbyły się Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Narciarstwie Alpejskim. Mimo, iż zawody trwały do godziny 19, a mróz nie ustępował, nasi reprezentanci walcząc do samego końca osiągnęli niesamowite wyniki. Kobieca reprezentacja, w skład której wchodziły: Martyna Białek, Anna Ruszecka, Dorota Długosz oraz Katarzyna Solecka, przywiozła na święta 4 medale. W Slalomie Gigancie Martyna Białek zdobyła srebrny medal, a Anna Ruszecka brązowy. Katarzyna Solecka uplasowała się na 6 miejscu, natomiast Dorota Długosz na 9. W Slalomie III miejscem może pochwalić się Dorota Długosz, a kolejne dwie lokaty zajęły Anna Ruszecka oraz Martyna Białek. Katarzyna Solecka zakończyła rywalizację w Slalomie na miejscu 15. Dodatkowo wynik w Kombinacji (czyli czas SL + GS) pozwoliły zająć Annie Ruszeckiej III miejsce w rankingu. Tak wysokie wyniki naszych reprezentantek zdominowały konkurencje i w drużynowej klasyfikacji obroniły złoty medal sprzed dwóch lat. Reprezentacja mężczyzn składająca się z: Jakub Korpanty, Michał Tabor, Łukasz Drużbicki, Michał Jędrusiak, Daniel Frączek również nie mieli łatwego dnia. W Slalomie Gigancie panowie zajmowali miejsca: 5. Michał Tabor, 8. Jakub Korpanty, 10. Daniel Frączek, 17. Łukasz Drużbicki, 18. Michał Jędrusiak. Slalom pozwolił naszym reprezentantom na zajęcie miejsc: 5. Jakub Korpanty, 6. Michał Tabor, 14. Łukasz Drużbicki oraz 18. Daniel Frączek. Dzięki tym wynikom nasza męska reprezentacja drużynowo zajęła III miejsce. Mimo, iż sezon dopiero się zaczyna i były to pierwsze zawody mamy nadzieję, że nasza reprezentacja wróci ze świąt wypoczęta i nie zamierza zwolnić tempa, dlatego dziękujemy za osiągnięcia na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych i życzymy sukcesów w 2019 roku.